header

header lt

. 2 oC пасмурно

Геральдика

Тараща
Заснована полковником Бліндавським, якому король Август ІІ віддав ці землі як винагороду за хоробрість у війні з шведами 1709р. У 1722р. Августом ІІ надані привілеї містечка.

617.gif
 


Перший герб російського періоду
Герб російського періоду затверджений 26 грудня 1852р. У горішній частині перетятого щита герб Київський; у долішній - в срібному полі чорний орел, що сидить з розпростертими крилами. Щит увінчаний срібною міською короною з п'ятьма вежками.
 
 
 
 
 
 
 
     
 
618.gif
 
 
 
 
Другий герб російського періоду
Б.Кене розроблений проект нового герба міста: в срібному полі чорний орел. У вільній частині - герб Київської губернії. Щит увінчаний срібною баштовою короною з трьома зубцями і обрамований двома золотими колосками, з'єднаними Олександрівською стрічкою. Затверджений 1 січня 1874р.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
619.gif
 

Герб радянського періоду
Затверджений 03.03.1988р. рішенням N27 міської ради. Щит перетятий червоним і лазуровим. У першій частині - покладені навхрест золоті гвинтівка і шабля, супроводжувані серпом і молотом. У центрі - срібна книга, половина чорної шестірні, золоте колосся і золотий початок кукурудзи в зеленому листку. Срібна глава обтяжена чорною назвою міста. Автор - В.Акімов.
 
 
 
 
 
tarascha_city_coa_1791.gif
 
 
Власне знайшовся і четвертий герб, правда достовірність його досить сумнівна, було лише одне джерело що вказало на нього:
 (1791 г.)    джерело: А.Гречило, Ю.Савчук, I.Сварник 'Герби мiст Украiни (XIV-I пол.XX ст.)'
 

Коментарі  

#1 Володимир Панченко 03.04.2016, 19:47
Герб м. Таращі з зображенням "чорного зайця на білому тлі" існував насправді - був затверджений королем Станіславом-Авг устом Понятовським 10 листопада 1791 р. (Головний архів давніх актів у Варшаві. - Канцлерські книги. - Спр. 99. - Арк. 38-44).

З повагою - Володимир Панченко, кандидат історичних наук, м. Київ.
Цитата