header

header lt

. 2 oC пасмурно

Вулицями старої Таращі

Зміст статті

Світлій пам’яті батьків Марії Григорівни
                                                   та Івана Григоровича Лащенків присвячую
 
 

Автор висловлює щиру подяку В.Гудемчуку за ідею книги і сучасні фото, начальнику відділу культури і туризму Таращанської РДА Р.Бабичу за допомогу у підготовці книги, колективам Таращанського районного історико-краєзнавчого музею і редакції газети „Таращанський край” за надані матеріали.
 
***
Погодьтеся, шановний читачу, є якась чорно-біла магія старих фотографій. Особливо, якщо на них – давнє минуле твого рідного міста. Дивишся на пожовклі світлини минулого і позаминулого століть і не лише впізнаєш обриси старих будівель, а й ніби чуєш гомін таращанського базару, цокіт кінських копит об бруківку Дворянської вулиці, малинові переливи дзвонів на соборній площі.
Зібравши старі фотографії, ми вирішили розповісти про історію вулиць і будинків давньої Таращі. Ну не те, щоб всю історію. А лиш підняти краєчок завіси років і подій.
Давайте ж хоч на мить відкладемо щоденні турботи і перенесемося у Таращу кінця ХІХ і початку ХХ століть. Це час, коли вулицями міста ходили наші прадіди і прабабусі. Час, який плинув повільно і рівно, доки його не змінили буревії воєн і революцій.
А щоб нам, бува, не заблукати у старому місті, нагадаємо, що Дворянська вулиця – це сучасна вулиця Шевченка, Олександрівська – К.Лібкнехта, Катерининська – Р.Люксембург, Софіївська – Леніна, Солдатська – Червоноармійська, Іванівська – Б.Хмельницького, Григор’ївська – Радянська. Є у давній Таращі вулиці Маріїнська, Зинов’ївська, Глаголівська, Онуфріївська, Поворотна, Пряма, Гончарівська, Пісочна, Церковна і навіть Вдова та Весела. До нашого часу зберегли свої назви Білоцерківська, Ломана і Глибичок.